Ostatnio głośno było o Opolu…Spokojnie, nie będę zajmować się sprawami politycznymi i brzydkimi zagrywkami. Temat ponownie wszedł na tapetę za sprawą Koncertu Debiuty 2017, który odbył się w sobotę 16 września.

Przyznam, że przez obowiązki zawodowe, nie dane mi było oglądać konkursu na żywo, jednak sumiennie odrobiłam lekcje przesłuchując kolejno wszystkie utwory. Za sprawą Łukasza postanowiłam napisać o nim kilka zdań uważając, że to jest przecież WIELKA Wygrana.

W konkursie Debiuty udział biorą młodzi artyści wykonując swoje autorskie utwory. Zakwalifikowano tylko wyróżniające i najlepiej zapowiadające się muzyczne osobowości.

Na scenie swe możliwości zaprezentowało 13-stu wokalistów walczących zacięcie o zwycięstwo:

1) Octavia („Gdy zamykam oczy”),

2) Dominika Ptak („Jak wiatr”),

3) Sen („Wiem”),

4) Leon („Tylko powiedz”),

5) BBR&G („Szmaragdowa mgła”),

6) Moa („Ile udźwignie niebo”),

7) Arek Kłusowski („To już za nami”),

8) Karolina Leszko („Oboje wiemy”),

9) Ravel („Wstawaj”),

10) Agnieszka Twardowska („Północ”),

11) Aneta Nayan („Nowy dom”),

12) Ogień („Mary Jane”),

13) Szymon Pejski („Walizki”).

O wyborze najlepszego debiutu decydowało zarówno jury w składzie: Izabela Trojanowska, prezes Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację.

Debiuty 2017 w Opolu wygrał zespół Moa z piosenką „Ile udźwignie niebo”! Otrzymał on nagrodę Karolinki im. Anny Jantar, natomiast nagroda publiczności powędrowała do zespołu Ogień.

Zespół MOA zadebiutował na opolskiej scenie. Utwór „ile udźwignie niebo” to ich pierwszy singiel, który ukazał się w październiku ubiegłego roku. Wokalistką zwycięskiego teamu jest Marta Fitowska, studentka 4-go roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zespół gra melodyjne utwory opowiadające niezwykłe historie. Do tej pory zagrali koncerty m.in. podczas Maratonu Piosenki Osobistej, Salwa Festival czy Exodus Festival. W lipcu muzycy wyruszyli w trasę koncertową po Chinach, która obejmowała koncerty m.in. w Szanghaju, Pekinie oraz podczas Chengdu International Youth Music Festival. Obecnie zespół pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Życzymy kolejnych muzycznych sukcesów oraz stale powiększającego się grona odbiorców!

J.